Młodzi a oczy

wzrok u dzieci

Według badań, około 41% młodych ludzi ma problemy ze wzrokiem. Niestety nie wszyscy dbają o to, by korygować wady wzroku. Tylko 33% stosuje korekcję widzenia, poprzez soczewki kontaktowe, okulary czy też operację laserową. Na co są narażone oczy młodych ludzi? Jak powinni o nie dbać? Wszystko na ten temat w poniższym artykule.

Wśród uczniów, czy też studentów, nierzadko nauka przeciąga się do bardzo późnych, nocnych godzin, czasami przy nieodpowiednim oświetleniu. Takie warunki nie wpływają korzystnie na wzrok. Wręcz przeciwnie – skutkuje to coraz częstszymi wadami wzroku wśród młodych ludzi.

Jak rozpoznać, że oczy są przemęczone?

Zaczerwienione spojówki, a także przez łzawienie, pieczenie lub inne objawy nie powinny być bagatelizowane. Mogą być one tylko skutkiem przemęczenia, ale również mogą być początkiem rozwoju niebezpiecznej infekcji.

Jak zaradzić zmęczonym oczom?

Rób sobie przerwy! W trakcie nauki warto oderwać się co jakiś czas od książki czy monitora. Warto popatrzyć na kolor zielony – działa kojąco na wzrok.

Zadbaj o odpowiednie nawilżenie w pokoju, w którym się uczysz! Zbyt suche powietrze wysusza gałki oczne, co może skutkować zaczerwienieniom i pieczeniem.

Zaopatrz się w sztuczne łzy! - nawilżające krople przyniosą ulgę zmęczonym oczom.

Dobra rada – przewietrz pokój przed rozpoczęciem nauki! Nie tylko korzystnie wpłynie na wzrok, ale również odświeży umysł.


Przygotowanie:

Artykuł prezentuje medyczne zagadnienia dotyczące funkcjonowania narządu wzroku, niemniej nie może zastępować specjalistycznej porady medycznej. W tym celu należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Zadbaj o Wzrok, czytając nasze porady oraz ... badając cyklicznie wzrok.

Podobne artykuły

 • negatywny wpływ wzrok

  Co wpływa negatywnie na wzrok?

  Czasami nie zdajemy sobie sprawy jak wiele jest czynników, które niszczą nasz wzrok. Jedne są mniej, inne bardziej niebezpieczne.

 • choroby oczu zapobieganie

  Jak zapobiegać chorobom oczu?

  Zapobieganie chorobom oczu może polegać na zwiększaniu zawartości w codziennej diecie nienasyconych kwasów tłuszczowych omega3.

 • co dla dziecka dobre

  Co dla dziecka dobre?

  Oczy dzieci szczególnie mocno narażone są na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Co im pomaga, a co szkodzi?

Najpopularniejsze artykuły

Zostań naszym fanem

Wyszukiwarka artykułów