Co dla dziecka dobre?

co dla dziecka dobre

Oczy dzieci szczególnie mocno narażone są na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Rodzice powinni wiedzieć co pomaga swoim pociechom, a co im szkodzi. Dzięki poniższym wiadomościom, łatwiej będzie zrozumieć co dla młodych oczu jest najbardziej odpowiednie.

Korzystny wpływ na wzrok malca mają:

 • Odpowiednia dieta – bogata przede wszystkim w witaminę A, E oraz kwasy omega-3. Dziecko powinno spożywać dużo ryb, jaj, masła, nabiału, warzyw i owoców. Witaminy wpływają pozytywnie nie tylko na oczy, ale również na zdrowie całego organizmu.
 • Codzienna pielęgnacja – pozwoli oczyścić oczy i zapobiec rozwoju bakterii czy infekcji. Dzięki regularnej pielęgnacji, która jest szybka i prosta zapewnimy dziecku odpowiednią higienę. Poza tym codzienna pielęgnacja wpłynie również na jakość widzenia.
 • Świeże powietrze - częste przebywanie na świeżym powietrzu dotlenia komórki dziecka, przez co wpływa również pozytywnie na jego wzrok. Według badań każda godzina spędzona na świeżym powietrzu przez dzieci zmniejsza ryzyko krótkowzroczności w przyszłości. Świeże powietrze również wpływa pozytywnie na cały organizm, dotleniając komórki.

Negatywny wpływ na wzrok malca mają:

 • Ostre światło - wpływa drażniąco na oczy dziecka. Reakcją pociech będzie mrużenie oczek – jest to naturalny odruch obronny. Rodzicu zapamiętaj! - ważne jest, aby przede wszystkim w pierwszych dniach dzieci nie były narażone na ostre światło.
 • Oglądanie telewizji - małe dzieci w ogóle nie powinny tego robić, ponieważ odbiorniki TV emitują szkodliwe dla wzroku fale elektromagnetyczne. Oprócz negatywnego wpływu na wzrok, telewizja jest przyczyną: kłopotów z wyobraźnią, wolniejszego rozwoju poznawczego i wiele innych problemów.
 • Dym papierosowy - nie pal przy dziecku – to pierwsza zasada! Po drugie nie pozwól, by znajdowało się ono w towarzystwie osób palących. Dym papierosowy bardzo podrażnia delikatną spojówkę oka, pozwala na dostanie się wiele pyłów i drobnoustrojów, które mogą spowodować zapalenie czy powstanie niebezpiecznej infekcji.

Przygotowanie:

Artykuł prezentuje medyczne zagadnienia dotyczące funkcjonowania narządu wzroku, niemniej nie może zastępować specjalistycznej porady medycznej. W tym celu należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Zadbaj o Wzrok, czytając nasze porady oraz ... badając cyklicznie wzrok.

Podobne artykuły

 • negatywny wpływ wzrok

  Co wpływa negatywnie na wzrok?

  Czasami nie zdajemy sobie sprawy jak wiele jest czynników, które niszczą nasz wzrok. Jedne są mniej, inne bardziej niebezpieczne.

 • wzrok u dzieci

  Młodzi a wzrok

  Według badań, około 41% młodych ludzi ma problemy ze wzrokiem. Niestety nie wszyscy dbają o to, by korygować wady wzroku.

 • pielęgnacja oczu u niemowląt

  Pielęgnacja oczu u niemowląt

  Oczka niemowląt należy przemywać codziennie, dzięki temu zapewnisz właściwą higienę i zmniejszysz ryzyko drobnoustrojów oraz infekcji bakteryjnej.

Najpopularniejsze artykuły

Zostań naszym fanem

Wyszukiwarka artykułów