Dlaczego warto nosić okulary?

dlaczego okulary

Przede wszystkim, okulary warto nosić dlatego, aby poprawić jakość widzenia.

Okulary są zalecane przy takich wadach wzroku jak:

 • Krótkowzroczność,
 • Nadwzroczność,
 • Astygmatyzm.

Noszenie okularów nie spowoduje, że wada wzroku wycofa się lub całkowicie zniknie, ale zastosowanie odpowiednich okularów korekcyjnych wyhamuje proces postępowania wady wzroku. Z tego względu powinno się nosić okulary, które będą w pełni korygować daną wadę wzroku. W tym celu najlepiej wybrać się do lekarza okulisty, który dobierze dla nas odpowiednie szkła korekcyjne.

Co poza korekcją wzroku?

Oprócz względów typowo leczniczych, okulary warto nosić, ponieważ chronią one oczy przed urazami mechanicznymi, a zastosowane w nich odpowiednie szkła mogą stworzyć dla oczu barierę ochronną przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym czy promieniowaniem pochodzącym z monitorów komputerowych.

Innym powodem, dla którego warto jest nosić okulary, są względy estetyczne. W okularach najczęściej wygląda się poważniej i bardziej inteligentnie. Dlatego też nawet osoby, które nie mają wady wzroku, często kupują okulary „zerówki”, aby dodać sobie powagi.


Przygotowanie:

Artykuł prezentuje medyczne zagadnienia dotyczące funkcjonowania narządu wzroku, niemniej nie może zastępować specjalistycznej porady medycznej. W tym celu należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Zadbaj o Wzrok, czytając nasze porady oraz ... badając cyklicznie wzrok.

Podobne artykuły

 • rodzaje okularów

  Rodzaje okularów - kiedyś, a dziś

  Jeszcze 10 czy 15 lat temu nie było możliwości dopasowania okularów do każdej twarzy. Dziś można wybrać okulary zgodnie z naszym gustem.

 • jak dobrać okulary

  Jak dobrać oprawki?

  Okulary należy dobierać przede wszystkim do kształtu twarzy. Powinny one podobać się właścicielowi i być proporcjonalne do rozmiaru twarzy.

 • okulary kształt twarzy

  Okulary a kształt twarzy

  Które okulary najbardziej pasują do Ciebie? Czy to, jaki masz kształt twarzy ma wpływ na to, w jakich okularach będziesz wyglądał najlepiej?

Najpopularniejsze artykuły

Zostań naszym fanem

Wyszukiwarka artykułów