Pierwsza wizyta u okulisty

pierwsza wizyta u okulisty

Jeśli masz problem z oczami, ale nigdy nie byłeś u okulisty i obawiasz się co Cię tam czeka - przeczytaj ten artykuł! Znajdziesz w nim odpowiedzi na te pytania i dowiesz się, czego możesz się spodziewać po pierwszej wizycie u specjalisty oraz jakie badania będą przeprowadzone.

Kolejne etapy badania okulistycznego

Okulista na początku przeprowadzi z Tobą wywiad – jest to niezbędny punkt wizyty, ponieważ musi zorientować się co Ci dolega, żeby móc przeprowadzić odpowiednie badania i wystawić dobrą diagnozę. Okulista zapyta o stan zdrowia i jakie problemy masz ze wzrokiem. Jeśli na początku powiesz, że chcesz używać soczewek kontaktowych może zapytać dlaczego dokonałeś takiego wyboru i jeśli będzie to konieczne pomoże wybrać odpowiednie szkła. Specjalista zbiera informacje o stanie zdrowia oczu, przeprowadzonych dotąd badaniach, dolegliwościach itp.

Kolejną częścią wizyty jest badanie okulistyczne – jest to szereg testów, które między innymi mają za zadanie sprawdzić jakość i ostrość widzenia, a także widzenie peryferyjne, działanie mięśni gałki ocznej, które są odpowiedzialne za ich ruch itd. Ogólnie mówiąc dzięki badaniu lekarz będzie wiedział czy mamy jakąś wadę czy nasz wzrok jest bez zarzutów.

Do jednych z podstawowych badań zaliczamy sprawdzanie ostrości wzroku – polega na rozpoznawaniu znaków z tablicy w odległości 5 metrów. Odczytujemy raz jednym okiem, raz drugim. Badanie okulistyczne jeśli wykaże negatywne wyniki jest zakończone wystawieniem recepty.

Należy pamiętać o regularnych kontrolnych wizytach u okulisty. Tym bardziej jeśli z naszym wzrokiem dzieje się coś niedobrego nie należy zwlekać, tylko jak najszybciej umówić się ze specjalistą.


Przygotowanie:

Artykuł prezentuje medyczne zagadnienia dotyczące funkcjonowania narządu wzroku, niemniej nie może zastępować specjalistycznej porady medycznej. W tym celu należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Zadbaj o Wzrok, czytając nasze porady oraz ... badając cyklicznie wzrok.

Podobne artykuły

  • laserowa korekcja wzroku

    Laserowa korekcja wzroku

    Zabieg jest bezbolesny, przeprowadzony przy miejscowym znieczuleniu, poprzez podanie kropli znieczulających do oczu.

  • zaćma zapobieganie

    Jak zapobiegać zaćmie?

    Zaćma polega na zmętnieniu soczewki, znajdującej się w oku. Istnieją różne metody zapobiegania powstawania i rozwojowi zaćmy.

  • choroby oczu zapobieganie

    Jak zapobiegać chorobom oczu?

    Zapobieganie chorobom oczu może polegać na zwiększaniu zawartości w codziennej diecie nienasyconych kwasów tłuszczowych omega3.

Najpopularniejsze artykuły

Zostań naszym fanem

Wyszukiwarka artykułów