Laserowa korekcja wzroku

laserowa korekcja wzroku

Wady wzroku można korygować trzema sposobami. Pierwszą metodą jest noszenie okularów, drugą używanie soczewek kontaktowych oraz trzeci sposób - poddanie się laserowej korekcji wzroku. O tym który ze sposobów będzie najlepszy należy skonsultować ze specjalistą. Jednak laserowa korekcja wzroku staje się coraz bardziej popularna. Dlaczego? Więcej na ten temat w poniższym artykule.

Zabieg laserowej korekcji wzroku stosuje się przy astygmatyzmie, prezbiopii, krótkowzroczności i nadwzroczności. Aby wykonać zabieg pacjent powinien mieć ukończone 20 lat i mieć dobry ogólny stan zdrowia, a przed powienien być z nim przeprowadzony wywiad i szczegółowe badania, do których należą: ocena ostrości wzroku, refraktometria, kertometria, topografia rogówki, pachymetria, pomiar wielkości źrenicy i rogówki, USG gałek ocznych, gonioskopia, perymetria, badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego, badanie dna oka, test Schirmera oraz ocena przedniego odcinka oka.

Do największych zalet laserowej korekcji wzroku należy:

  • usunięcie wady bez mozliwości jej powrotu,
  • pozbycie się używania okularów i soczewek kontaktowych,
  • kilkuminutowe trwanie zabiegu,
  • małe ryzyko powikłań,
  • przywrócenie pełnej ostrości widzenia,
  • natychmiastowa poprawa wzroku.

Laserowa korekcja wzroku jest bezpieczna i skuteczna. Zabieg jest bezbolesny, przeprowadzony przy miejscowym znieczuleniu, poprzez podanie kropli znieczulających do oczu. Trwa kilka minut, podczas których pacjent ma kontakt z lekarzem. Niedługo po zabiegu następuje wyraźna poprawa!

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia takiego zabiegu należy między innymi: jaskra, zaćma, gwałtowne pogłębienie wady w ciagu ostatniego roku, ciąża, laktacja, choroby autoimmunologiczne, zapalne schorzenia wzroku i inne.


Przygotowanie:

Artykuł prezentuje medyczne zagadnienia dotyczące funkcjonowania narządu wzroku, niemniej nie może zastępować specjalistycznej porady medycznej. W tym celu należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Zadbaj o Wzrok, czytając nasze porady oraz ... badając cyklicznie wzrok.

Podobne artykuły

  • badanie dna oka

    Badanie dna oka

    Na czym polega oftalmoskopia pośrednia i bezpośrednia? Zasady funkcjonowania wziernika Fisona i funduskamery.

  • soczewki fakijne

    Czym są soczewki fakijne?

    Soczewki fakijne to specjalny typ soczewek, które wszczepia się na stałe do oka, bez usuwania naturalnej soczewki, i mają na celu redukcję ciężkiej krótkowzroczności.

  • choroby oczu zapobieganie

    Jak zapobiegać chorobom oczu?

    Zapobieganie chorobom oczu może polegać na zwiększaniu zawartości w codziennej diecie nienasyconych kwasów tłuszczowych omega3.

Najpopularniejsze artykuły

Zostań naszym fanem

Wyszukiwarka artykułów