Okulary zmuszające do mrugania

okulary zmuszające do mrugania

Jedna z japońskich firm optycznych stworzyła okulary, które... prowokują do mrugania! Myślicie, że to dobry sposób na zapobieganie zespołowi suchego oka?

Okulary stworzone wyprodukowane przez Masunaga Optical Manufacturing specjalne okulary wyposażone są w czujnik, którego zadaniem jest monitorowanie częstości mrugania. Jeśli użytkownik Wink Glasses nie mrugał przez ponad 5 sekund, jedno z szkieł zaczyna mętnieć, przez co patrzenie przez szkło staje się niemożliwe. Aby móc znów normalnie widzieć, należy mrugnąć.

Obecna cena okularów nowej generacji wynosi około 430 dolarów.

okulary do mrugania

Przygotowanie:

Artykuł prezentuje medyczne zagadnienia dotyczące funkcjonowania narządu wzroku, niemniej nie może zastępować specjalistycznej porady medycznej. W tym celu należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Zadbaj o Wzrok, czytając nasze porady oraz ... badając cyklicznie wzrok.

Podobne artykuły

 • aplikacja poprawiająca wzrok

  Aplikacja poprawiająca wzrok

  Co powiecie na aplikację, która jest w stanie przywrócić wzrok do stanu sprzed 10 lat? Oczy starzeją się wraz z wiekiem.

 • brainport czytanie językiem

  Niewidomi będą mogli czytać... językiem

  Słyszeliście o BrainPort? Jest to urządzenie pozwalające czytać... językiem. Już niedługo częściowe przywrócenie wzroku będzie możliwe.

 • okulary wyostrzające słuch

  Okulary wyostrzające słuch

  Okulary te są przeznaczone dla osób, które oprócz tego, że mają problemy ze wzrokiem mają również kłopoty ze słuchem.

Najpopularniejsze artykuły

Zostań naszym fanem

Wyszukiwarka artykułów