Aplikacja poprawiająca wzrok

aplikacja poprawiająca wzrok

Co powiecie na aplikację, która jest w stanie przywrócić wzrok do stanu sprzed 10 lat? Jak puścić w niepamięć dziesięć lat intensywnego wpatrywania się w monitor komputera i pochłaniania książek w pozycji ewidentnie męczącej dla oczu? Firma Ucansi przekonuje, że wystarczy do tego całkowicie nieinwazyjna aplikacja o znamiennej nazwie – GlassesOff.

Nasze oczy starzeją się wraz z wiekiem. Gałka oczna analogicznie jak skóra, wraz z upływem czasu traci swoją elastyczność. Można ten naturalny proces opóźnić odpowiednio dbając o oczy, ale nie można mu zapobiec. A przynajmniej nie można było do tej pory...

Czy można zahamować proces starzenia się wzroku?

Na zweryfikowanie odpowiedzi czy aplikacja, która już wkrótce ma być dostępna dla konsumentów, zmieni istniejący stan rzeczy trzeba będzie jeszcze poczekać. Mechanizm jej działania jest stosunkowo prosty. Na ekranie pojawi się białe koło, następnie ekrany się zmieniają – kolejne koła, tym razem rozmazane pojawiają się w różnych punktach. Następnie otrzymujemy pytania testowe dotyczące położenia kółek. Im więcej trafnych odpowiedzi tym poziom trudności wzrasta, a koła pojawiają się coraz szybciej i w coraz bardziej skomplikowanych konfiguracjach.

Aplikacja ma być dostępna na iPhona, a 3-miesięczny trening oczu, jak przekonują twórcy wystarczający by w znacznym stopniu poprawić kondycję oczu, będzie kosztował ok. 95 dolarów.

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy na stronę projektu: http://www.glassesoff.com


Przygotowanie:

Artykuł prezentuje medyczne zagadnienia dotyczące funkcjonowania narządu wzroku, niemniej nie może zastępować specjalistycznej porady medycznej. W tym celu należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Zadbaj o Wzrok, czytając nasze porady oraz ... badając cyklicznie wzrok.

Podobne artykuły

 • brainport czytanie językiem

  Niewidomi będą mogli czytać... językiem

  Słyszeliście o BrainPort? Jest to urządzenie pozwalające czytać... językiem. Już niedługo częściowe przywrócenie wzroku będzie możliwe.

 • okulary wyostrzające słuch

  Okulary wyostrzające słuch

  Okulary te są przeznaczone dla osób, które oprócz tego, że mają problemy ze wzrokiem mają również kłopoty ze słuchem.

 • okulary zmuszające do mrugania

  Okulary zmuszające do mrugania

  Jedna z japońskich firm optycznych stworzyła okulary, które... prowokują do mrugania, aby zapobiegać zespołowi suchego oka.

Najpopularniejsze artykuły

Zostań naszym fanem

Wyszukiwarka artykułów