Jak zdejmować soczewki?

jak zdejmować soczewki

Zakładanie i zdejmowanie soczewek kontaktowych jest trudne, ale wyłącznie przy pierwszych próbach. Z czasem wszystkiego jesteśmy się w stanie nauczyć, dzięki czemu bez problemu zdejmiemy i ponownie założymy soczewki. Zdejmowanie soczewek po całym dniu ich noszenia dla nowicjusza będzie problematyczne i nieprzyjemne. Po kilku dniach na pewno jednak przyzwyczai się do tego i zdejmowanie soczewek kontaktowych przestanie być kłopotliwe. Początkowo na pewno będzie ono zajmować dużo czasu, ale z dnia na dzień będzie się on skracał.

Metody zdejmowania soczewek

Istnieje wiele sposobów na to, aby usunąć z oczu soczewki kontaktowe. Warto wypróbować chociaż kilka z nich, aby wiedzieć, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Pomocne nam będą w tym względzie na pewno porady specjalistów okulistów. Najbardziej powszechną metodą zdejmowania soczewek kontaktowych jest naciągnięcie dolnej powieki, przy użyciu palca środkowego, a następnie przesunięcie soczewki ku dołowi palcem wskazującym ręki. Kolejnym krokiem jest delikatne ściśnięcie soczewki między palcem wskazującym a kciukiem.

W zasadzie wszystkie pozostałe metody zdejmowania soczewek są do siebie bardzo podobne. Można tylko nieco inaczej ściągać soczewkę z dolnej powieki oka. Można używać innych palców lub innych sposobów chwytania zdjętej soczewki. Pamiętajmy, że po zdjęciu soczewki kontaktowej z oka, należy ją umieścić w specjalnym płynie, w sterylnym pojemniku.


Przygotowanie:

Artykuł prezentuje medyczne zagadnienia dotyczące funkcjonowania narządu wzroku, niemniej nie może zastępować specjalistycznej porady medycznej. W tym celu należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Zadbaj o Wzrok, czytając nasze porady oraz ... badając cyklicznie wzrok.

Podobne artykuły

Najpopularniejsze artykuły

Zostań naszym fanem

Wyszukiwarka artykułów