Jak zakładać soczewki?

ćwiczenia poprawiające wzrok

Głównym problemem dla osób noszących się z zamiarem noszenia soczewek kontaktowych, jest ich prawidłowe umieszczenie na gałce ocznej. Zakładanie soczewek może sprawić nie lada problem, dlatego warto jest zapoznać się z dokładną instrukcją dotyczącą tej czynności.

Metody zakładania soczewek

Generalnie zakładanie soczewek jest proste, ale należy zachować kilka zasad, aby się go nauczyć. Po kilku dniach prób, zakładanie soczewek kontaktowych przestaje być jakimkolwiek problemem. Przy pierwszym umieszczaniu soczewki na oku, warto poradzić się lekarza, który pokaże, jak tego dokonać.

Specjalista z salonu okulistycznego stwierdzi, czy pacjent potrafi prawidłowo założyć soczewkę, nie podrażniając oka. Istnieje kilka alternatywnych metod zakładania soczewek, z których każdy może wybrać taką, która będzie dla niego najwygodniejsza. Przed przystąpieniem do zakładania soczewek, należy dokładnie umyć ręce. Nie powinniśmy umieszczać soczewki na oku brudnymi palcami, ponieważ możemy podrażnić naszą gałkę oczną. Po umyciu rąk powinniśmy wyjąć soczewkę z opakowania i umieścić ją na palcu wskazującym. Następnie, musimy sprawdzić, czy soczewka jest wywinięta na prawidłową stronę, co oznacza, że jej brzegi nie powinny być skierowane na zewnątrz.

Kolejnym krokiem jest odchylenie powieki górnej i dolnej dwoma palcami drugiej ręki i umieszczenie soczewki na dolnej części oka. Kilkukrotne skierowanie oka w różne strony i mruganie pozwoli soczewce na usytuowanie się w odpowiednim miejscu.


Przygotowanie:

Artykuł prezentuje medyczne zagadnienia dotyczące funkcjonowania narządu wzroku, niemniej nie może zastępować specjalistycznej porady medycznej. W tym celu należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Zadbaj o Wzrok, czytając nasze porady oraz ... badając cyklicznie wzrok.

Podobne artykuły

Najpopularniejsze artykuły

Zostań naszym fanem

Wyszukiwarka artykułów