Zapobieganie sasinieniu pod oczami

zasinienie pod oczami zapobieganie

Zasinienia pod oczami, czy też zjawisko podkrążonych oczy, niewątpliwie negatywnie wpływa na wygląd każdej osoby. Jest ono objawem tego, że organizm nie działa właściwie. Sińce pod oczami mogą pojawić się w wyniku niewyspania, albo pracy w późnych godzinach nocnych.

Fizjologiczną przyczyną pojawienia się podkrążenia oczu jest wyraźne zachwianie równowagi organizmu. Brak wypoczynku, stres, czy niezdrowy tryb życia powoduje, że człowiek nie czuje się najlepiej, co uwidacznia się na przykład w postaci zasinienia pod oczami. Można temu jednak skutecznie zapobiegać.

Profilaktyka

Człowiek powinien się wysypiać i zrezygnować z ponadwymiarowego czasu pracy. Ważne jest również wykluczenie ze swojej diety niezdrowych produktów. Dieta w takim przypadku powinna być bogata w witaminę K i przeciwutleniacze. W naszym codziennym jadłospisie powinny się ponadto znaleźć produkty zawierające żelazo. Na poprawę kolorytu skóry wokół oczu na pewno wpłynie rzucenie palenia papierosów.

Aby zapobiegać powstawaniu sińców pod oczami, można robić regularne okłady z plasterków ogórka, naparu herbaty lub zwyczajnej, zimnej wody. Dobrze jest wcierać w skórę wokół oczu krem z olejkiem migdałowym.


Przygotowanie:

Artykuł prezentuje medyczne zagadnienia dotyczące funkcjonowania narządu wzroku, niemniej nie może zastępować specjalistycznej porady medycznej. W tym celu należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Zadbaj o Wzrok, czytając nasze porady oraz ... badając cyklicznie wzrok.

Podobne artykuły

 • negatywny wpływ wzrok

  Co wpływa negatywnie na wzrok?

  Czasami nie zdajemy sobie sprawy jak wiele jest czynników, które niszczą nasz wzrok. Jedne są mniej, inne bardziej niebezpieczne.

 • zwyrodnienie plamki żółtej

  Zwyrodnienie plamki żółtej

  Zwyrodnienie plamki żółtej pojawia się w związku z uszkodzeniem siatkówki i prowadzi to do utraty zdolności widzenia centralnego.

 • choroby wirusowe powiek

  Choroby wirusowe powiek

  Opryszczka zwykła powiek objawia się pojawieniem się na powiece niewielkich, półprzezroczystych pęcherzyków z płynem.

Najpopularniejsze artykuły

Zostań naszym fanem

Wyszukiwarka artykułów