Zapobieganie łzawieniu oczu

łzawienie oczu zapobieganie

Łzawienie oczu może być skutkiem występowania u danej osoby wielu różnych schorzeń. Może ono towarzyszyć znalezieniu się w oku ciała obcego, zadrapaniu rogówki, czy też światłowstrętowi.

Zapobieganie łzawieniu oczu wiąże się z koniecznością wizyty u okulisty, który stwierdzi, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Często powodem łzawienia jest zawijanie się, albo złe rośnięcie rzęsy, która drażni spojówkę i rogówkę oka. Zapobieganie łzawieniu w tym przypadku polega na usunięciu uporczywego problemu, czyli samej rzęsy. Niekiedy niezbędne jest zastosowanie plastycznego zabiegu operacyjnego powiek, aby łzawienie nie nawracało. Jest on potrzebny wówczas, gdy dochodzi do zwiotczenia skóry powiek, na skutek wieku. Warto nadmienić, że zabieg ten jest bardzo prosty i nie wiąże się z poważną operacją chirurgiczną.

Problem łzawienia może być także spowodowany rodzajem wykonywanej pracy, np. ostrym światłem czy ciągłą pracą przy komputerze. Zapobieganie łzawieniu w takich przypadkach opiera się na wykonywaniu częstych przerw w pracy i wychodzeniu na świeże powietrze. Częsty odpoczynek spowoduje, że łzawienie powinno ustąpić.

Jednym z powodów występowania łzawienia są alergie. Zapobieganie łzawieniu przy alergicznej reakcji oka polega na stosowaniu się do zaleceń alergologa, zakrapianiu oczu sztucznymi łzami, noszeniu okularów przeciwsłonecznych, czy też myciu twarzy i oczu po każdym powrocie ze spaceru.


Przygotowanie:

Artykuł prezentuje medyczne zagadnienia dotyczące funkcjonowania narządu wzroku, niemniej nie może zastępować specjalistycznej porady medycznej. W tym celu należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Zadbaj o Wzrok, czytając nasze porady oraz ... badając cyklicznie wzrok.

Podobne artykuły

 • jaglica zapobieganie

  Zapobieganie jaglicy

  Zapobieganie ogólne obejmuje działania w obrębie szkół i dużych skupisk ludzi. Upowszechnianie zasad higieny i izolowanie chorych na jaglicę.

 • zapalenie spojówek zapobieganie

  Zapobieganie zapaleniu spojówek

  Zdecydowanie należy unikać przebywania w miejscach o dużym zanieczyszczeniu powietrza, niewietrzonych i zadymionych.

 • negatywny wpływ wzrok

  Co wpływa negatywnie na wzrok?

  Czasami nie zdajemy sobie sprawy jak wiele jest czynników, które niszczą nasz wzrok. Jedne są mniej, inne bardziej niebezpieczne.

Najpopularniejsze artykuły

Zostań naszym fanem

Wyszukiwarka artykułów