Soczewki Kevina Cartera

soczewki Kevina Cartera

W dzisiejszych czasach celem soczewek nie jest tylko korekcja wzroku. Coraz częściej szkła kontaktowe używamy ze względów estetycznych. Nosząc soczewki, chcemy wyróżnić się oryginalnością i niezwykłością. Dlatego na rynku pojawiają się coraz to nowsze pomysły na soczewki, które przekształcają nie tylko kolor tęczówki, ale również zmieniają kształt źrenicy. Wybór jest ogromny. Rozpoczynający się od naturalnych kolorów oczu, do najbardziej przerażającycsoczh soczewek, zmieniających cały ich kształt. Za najbardziej oryginalne uważa się te wyprodukowane przez Kelvina Cartera.

Te unikatowe soczewki kontaktowe niejednych intrygują i szokują, natomiast innych przerażają. A jakie wywierają na Tobie wrażenie?

Kim jest Kevin Carter?

Soczewki zaprojektowane przez Kevina Cartera zostały odręcznie namalowane – prace mieliśmy możliwość podziwiać między innymi w „Punisherze” oraz w serii „Harry'ego Pottera”. Kevin Carter zajmuje się projektowaniem przeróżnych szkieł kontaktowych od 1994 roku. Nowatorskie pomysły niestety przekładają się na cenę – jedna sztuka jest warta ponad 100 dolarów, natomiast para kosztuje ponad 200 dolarów.

Osoby chcące zaimponować oryginalnością i niezwykłym wyglądem na specjalnych okazjach nie zawahają się zainwestować w ekstrawaganckie soczewki kontaktowe. Niektórzy pozwalają sobie na ten rarytas codziennie! Jednak wiąże się to z ogromnymi kosztami. Ale być może jest to tego warte.


Przygotowanie:

Artykuł prezentuje medyczne zagadnienia dotyczące funkcjonowania narządu wzroku, niemniej nie może zastępować specjalistycznej porady medycznej. W tym celu należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Zadbaj o Wzrok, czytając nasze porady oraz ... badając cyklicznie wzrok.

Podobne artykuły

 • ciekawostki o oczach

  Ciekawostki o oczach

  Czy osoby o jasnoniebieskich oczach inaczej wychodzą na zdjęciach? Nasze oko jest w stanie rozróżnić ok 6 milionów kolorów!

 • iluzje optyczne

  Iluzje optyczne

  Polegają na różnicy kąta załamania promieni słonecznych w zależności od temperatury, gęstości itp. Należą do nich miraże.

 • soczewki kontaktowe dla zwierzat

  Soczewki kontaktowe dla zwierząt

  Soczewki kontaktowe dla zwierząt wynaleźli lekarze z Niemiec. Przygotowane są one na specjalne zamówienie; rozmiar – od kota do nosorożca. Po co koty mają pionowe oczy?

Najpopularniejsze artykuły

Zostań naszym fanem

Wyszukiwarka artykułów