Podkrążone oczy

podkrążone oczy

Podkrążone oczy są przyczyną zachwiania równowagi organizmu, często jest ta przypadłość dziedziczna. Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i cienka, więc podkrążone oczy to widoczne przez skórę naczynia krwionośne.

PRZYCZYNY PODKRĄŻONYCH OCZU

Cienie pod oczami są skutkiem: zmęczenia, niewyspania, bezsenności, przepracowania, chorób, stresu, złego samopoczucia, prowadzenia niezdrowego trybu życia, obniżonego ciśnienia, alergii, niedotlenienia, niedoboru witamin i innych składników odżywczych. Ale podkrążone oczy mogą być również objawem problemów z wątrobą, nerkami lub woreczkiem żółciowym. Palacze i osoby przebywające w towarzystwie osób palących również walczą z podkrążonymi oczami, ponieważ nikotyna podrażnia oczy.

Oprócz złego samopoczucia lub zmęczenia dodatkowo cienie pod oczami niekorzystnie wpływają na nasz wygląd. Poza tym mogą być skutkiem poważnych problemów, np. z krwią czy nerkami – dlatego nie wolno tego bagatelizować!

JAK ZLIKWIDOWAĆ CIENIE POD OCZAMI?

 • Jeśli przyczyną jest obniżone ciśnienie warto jest wykonać troszkę ćwiczeń lub pobiegać. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu w tym przypadku jest bardzo wskazana.
 • Jeśli przyczyną jest alergia nie pozostaje nic innego jak udać się do alergologa, znaleźć źródło i leczyć alergię.
 • Jeśli przyczyną jest niedobór witamin należy zaopatrzyć się przede wszystkim w witaminę K i żelazo.
 • Natomiast sposobem na zmęczenie, niewyspanie, przepracowanie itp. jest zmiana trybu życia.
 • Bardzo dobrym sposobem na podkrążone oczy są okłady z rumianku: należy zaparzyć rumianek, następnie gdy wystygnie zamoczyć w nim płatki kosmetyczne i przyłożyć do oczu. Taki okład zapewni ukojenie i odświeżenie. Niektórzy robią również okłady z plasterków ogórka, naparu herbaty, a także po prostu z zimnej wody. Doskonałym środkiem na pokonanie podkrążonych oczu jest także okład z wacika z sokiem z wyciśniętego ziemniaka.

Przygotowanie:

Artykuł prezentuje medyczne zagadnienia dotyczące funkcjonowania narządu wzroku, niemniej nie może zastępować specjalistycznej porady medycznej. W tym celu należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Zadbaj o Wzrok, czytając nasze porady oraz ... badając cyklicznie wzrok.

Podobne artykuły

 • negatywny wpływ wzrok

  Co wpływa negatywnie na wzrok?

  Czasami nie zdajemy sobie sprawy jak wiele jest czynników, które niszczą nasz wzrok. Jedne są mniej, inne bardziej niebezpieczne.

 • suche oko

  Suche oko

  Zespół suchego oka, nazywany w skrócie suchym okiem, jest zespołem objawów chorobowych na czele z nieostrym widzeniem.

 • suchość oka zapobieganie

  Zapobieganie suchości oka

  Niektórym z przyczyn występowania zespołu suchego oka można zapobiegać, zaś na inne człowiek nie ma większego wpływu.

Najpopularniejsze artykuły

Zostań naszym fanem

Wyszukiwarka artykułów