Jednodniowe soczewki kontaktowe

jednodniowe soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe jednodniowe są przeznaczone w zasadzie do jednorazowego użytku. Producent określa, że można je założyć rano i zdjąć wieczorem, bez konieczności pielęgnowania ich z użyciem odpowiednich płynów. Jednodniowe soczewki kontaktowe pojawiły się w sprzedaży po raz pierwszy w 1995 roku i od razu zrewolucjonizowały rynek soczewek kontaktowych.

Co wyróżnia soczewki jednodniowe?

Soczewki jednodniowe pozwalają na kompleksowe zadbanie o wzrok, ponieważ niwelują one możliwości wystąpienia jakichkolwiek infekcji oka. Tego typu soczewki są soczewkami miękkimi, a wykonano je z delikatnego hydrożelu o wysokiej przepuszczalności tlenu. Ich wykorzystywanie nie wiąże się z ryzykiem powstania alergii czy uczulenia. Atutem jednodniowych soczewek kontaktowych jest to, że nie gromadzą się na ich powierzchni osady białkowe, które powodują reakcje uczuleniowe i pogorszenie się jakości widzenia.

Jednodniowe soczewki kontaktowe są wygodne w użyciu, bowiem nie ma przy nich potrzeby stosowania płynów do soczewek i płukania ich. Każda soczewka jednodniowa jest umieszczona w hermetycznie zamkniętym opakowaniu, w którym znajduje się sterylny płyn. Soczewka po wyjęciu z niego jest czysta i gotowa do założenia na gałkę oczną. Na koniec dnia, soczewki jednodniowe powinny być zdjęte i wyrzucone do kosza.

Soczewki jednodniowe mogą występować w wersji bezbarwnej lub kolorowej.


Przygotowanie:

Artykuł prezentuje medyczne zagadnienia dotyczące funkcjonowania narządu wzroku, niemniej nie może zastępować specjalistycznej porady medycznej. W tym celu należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Zadbaj o Wzrok, czytając nasze porady oraz ... badając cyklicznie wzrok.

Podobne artykuły

 • negatywny wpływ wzrok

  Co wpływa negatywnie na wzrok?

  Czasami nie zdajemy sobie sprawy jak wiele jest czynników, które niszczą nasz wzrok. Jedne są mniej, inne bardziej niebezpieczne.

 • wzrok u dzieci

  Młodzi a wzrok

  Według badań, około 41% młodych ludzi ma problemy ze wzrokiem. Niestety nie wszyscy dbają o to, by korygować wady wzroku.

 • co dla dziecka dobre

  Co dla dziecka dobre?

  Oczy dzieci szczególnie mocno narażone są na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Co im pomaga, a co szkodzi?

Najpopularniejsze artykuły

Zostań naszym fanem

Wyszukiwarka artykułów