Czekolada poprawia wzrok!

czekolada poprawia wzrok

Czekolada poprawia wzrok - hasło to zna wiele osób, jednak nie wszyscy są do tego przekonani. W tym artykule będzie można się dowiedzieć, że naprawdę ma wiele zalet - między innymi wpływa korzystnie na samopoczucie i zdrowie serca. Może być też lekiem przeciwbólowym. Czekolada poza tym, że jest tak dobra i jest jednym z najlepszych przysmaków, to również pozytywnie wpływa na stan zdrowia - poprawia nastrój, dodaje energii i likwiduje zmęczenie. Również pozytywnie oddziałowuje na wzrok, dzięki obecności antyutleniaczy.

Czekolada może poprawić jakość widzenia niekontrastującego obrazu i ma pozytywny wpływ na części mózgu, które są odpowiedzialne za procesy umysłowe. Zalety te zawdzięczamy obecności specyficznym związkom obecnym w kakao-flawonoidom. Ze względu na poprawę zdolności widzenia, zwiększenia odporności na zmęczenie i szybkości reakcji czekolada bardzo przydatna może okazać się dla kierowców, którzy przez długi czas muszą w skupieniu nadwyrężać wzrok, nieraz w czasie niekorzystnej pogody.

Najlepsza będzie ta ... ciemna

Dzięki badaniom przeprowadzonym przez naukowców z Uniwersytetu w Reading wiadomo, że ciemna czekolada korzystniej wpływa na nasz wzrok niż biała czekolada, ponieważ zawiera duże stężenie flawonoli (naturalne składniki kakao), które występują również w winogronach, czarnej i zielonej herbacie, czerwonym winie, jabłkach. Związki flawonoli zwiększają przepływ krwi w mózgu i bardzo prawdopodobne jest to, że tak samo działają na siatkówkę oka.


Przygotowanie:

Artykuł prezentuje medyczne zagadnienia dotyczące funkcjonowania narządu wzroku, niemniej nie może zastępować specjalistycznej porady medycznej. W tym celu należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Zadbaj o Wzrok, czytając nasze porady oraz ... badając cyklicznie wzrok.

Podobne artykuły

 • wino a wzrok

  Wino a wzrok

  Oprócz tego, że czerwone wino ma pozytywny wpływ na nasze oczy to spożywane w umiarkowanych ilościach jest korzystne również dla naszego zdrowia.

 • witamina C a wzrok

  Witamina C a wzrok

  Według badań wynika, że osoby, które w swojej diecie mają za mało witaminy C i są po 60 roku życia narażone są bardziej na dolegliwości i rozwój zaćmy.

 • szpinak a wzrok

  Szpinak a wzrok

  Z obserwacji wynikło, że białko szpinaku zachowuje się podobnie i ma podobne właściwości jak ludzki receptor wzroku.

Najpopularniejsze artykuły

Zostań naszym fanem

Wyszukiwarka artykułów