Co wyrażają Twoje oczy?

co wyrażają oczy

Według chińskiej sztuki czytania z rysów twarzy możemy bardzo wiele dowiedzieć się o człowieku. Zazwyczaj przede wszystkim zwracamy uwagę na oczy! W poniższym artykule można się dowiedzieć jaki rodzaj oczu przypisany jest danej osobie.

JAKIE SĄ RODZAJE OCZU?

 • MAŁE - mają osoby życzliwe i spokojne, które analizują każdy szczegół. Są dobrymi przyjaciółmi dla osób zachowujących się spontanicznie.
 • WYPUKŁE - oznacza zdecydowany charakter oraz pewność siebie. Osoby mające takie oczy wiedzą kogo lubią, a za kim nie przepadają i nie ukrywają tego.
 • GŁĘBOKO OSADZONE - osoby o takich oczach cechują się apatią, są introwertykami, czasami za bardzo przejmują się wszystkim. Martwią się nawet tym, czym nie powinni.
 • DUŻE - w połączeniu z grubymi brwiami i śniadą cerą należą do osób agresywnych i wpływowych, natomiast w połączeniu z łagodnymi rysami twarzy należą do osób życzliwych, serdecznych, otwartych, przyjaźnie nastawionych, które lubią pomagać innym ludziom.
 • ZASPANE - podobnie jak osoby o oczach małych zwracają uwagę na szczegóły, analizują dokładnie każdy najmniejszy fragment. Poza tym taki osoby lubią wszystko kalkulować, szczególnie swoje oszczędności.
 • TRÓJKĄTNE - oznaczają zazdrość, zemstę itp. Potrafią wykorzystać nawet najbliższe osoby do osiągnięcia swoich celów. Na pierwsze rzut oka osoby o oczach trójkątnych wydają się być miłe i otwarte - niestety może się to okazać zgubne.
 • CZERWONE - oznaczają niedobry charakter.

Ale to nie wszystko, oprócz tego nasz charakter można wyczytać jeszcze z innych charakterystycznych cech, np.:

Pieprzyk pod oczami mają osoby, które bardzo emocjonalnie podchodzą do życia i współczują innym, natomiast wysokie brwi mogą przynieść sukces finansowy. Osoby z widoczną dolną powieką mają dobre kontakty ze swoimi dziećmi.


Przygotowanie:

Artykuł prezentuje medyczne zagadnienia dotyczące funkcjonowania narządu wzroku, niemniej nie może zastępować specjalistycznej porady medycznej. W tym celu należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Zadbaj o Wzrok, czytając nasze porady oraz ... badając cyklicznie wzrok.

Podobne artykuły

 • negatywny wpływ wzrok

  Co wpływa negatywnie na wzrok?

  Czasami nie zdajemy sobie sprawy jak wiele jest czynników, które niszczą nasz wzrok. Jedne są mniej, inne bardziej niebezpieczne.

 • ciekawostki o oczach

  Ciekawostki o oczach

  Czy osoby o jasnoniebieskich oczach inaczej wychodzą na zdjęciach? Nasze oko jest w stanie rozróżnić ok 6 milionów kolorów!

 • iluzje optyczne

  Iluzje optyczne

  Oczy dzieci szczególnie mocno narażone są na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Co im pomaga, a co szkodzi?

Najpopularniejsze artykuły

Zostań naszym fanem

Wyszukiwarka artykułów