Idealne okulary!

  Okazuje sie, że około 670 milionów ludzi na c...

Podkrążone oczy

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

 

Podkrążone oczy są przyczyną zachwiania równowagi organizmu, często jest ta przypadłość dziedziczna. Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i cienka, więc podkrążone oczy to widoczne przez skórę naczynia krwionośne.

 

 

PRZYCZYNY PODKRĄŻONYCH OCZU:

Cienie pod oczami są skutkiem: zmęczenia, niewyspania, bezsenności, przepracowania, chorób, stresu, złego samopoczucia, prowadzenia niezdrowego trybu życia, obniżonego ciśnienia, alergii, niedotlenienia, niedoboru witamin i innych składników odżywczych. Ale podkrążone oczy mogą być również objawem problemów z wątrobą, nerkami lub woreczkiem żółciowym. Palacze i osoby przebywające w towarzystwie osób palących również walczą z podkrążonymi oczami, ponieważ nikotyna podrażnia oczy.

 

Oprócz złego samopoczucia lub zmęczenia dodatkowo cienie pod oczami niekorzystnie wpływają na nasz wygląd. Poza tym mogą być skutkiem poważnych problemów, np. z krwią czy nerkami – dlatego nie wolno tego bagatelizować!

 

 

JAK ZLIKWIDOWAĆ CIENIE POD OCZAMI?

•  Jeśli przyczyną jest obniżone ciśnienie warto jest wykonać troszkę ćwiczeń lub pobiegać. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu w tym przypadku jest bardzo wskazana.

•  Jeśli przyczyną jest alergia nie pozostaje nic innego jak udać się do alergologa, znaleźć źródło i leczyć alergię.

•  Jeśli przyczyną jest niedobór witamin należy zaopatrzyć się przede wszystkim w witaminę K i żelazo.

•  Natomiast sposobem na zmęczenie, niewyspanie, przepracowanie itp. jest zmiana trybu życia.

•  Bardzo dobrym sposobem na podkrążone oczy są okłady z rumianku: należy zaparzyć rumianek, następnie gdy wystygnie zamoczyć w nim płatki kosmetyczne i przyłożyć do oczu. Taki okład zapewni ukojenie i odświeżenie. Niektórzy robią również okłady z plasterków ogórka, naparu herbaty, a także po prostu z zimnej wody. Doskonałym środkiem na pokonanie podkrążonych oczu jest także okład z wacika z sokiem z wyciśniętego ziemniaka.

 

 

 

 

 

Podziel się tym artykułem z innymi

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Najpopularniejsze artykuły

Prev Next

Czym jest bielmo?

Czym jest bielmo?

Bielmo w terminologii medycznej jest białawym zmętnieniem rogówki oka. Przyczyną tej choroby mogą być schorzenia w obrębie samej rogówki, ale nie tylko. Bielmo może występować po przejściu urazów mechanicznych oka....

01 Gru 2011

Jaskra

Jaskra

Jaskra jest jedną z najpoważniejszych chorób oczu, jaką zna dzisiejsza medycyna. Mechanizm choroby polega na sukcesywnym, rozłożonym w czasie, zamieraniu nerwu wzrokowego. W większości przypadków jaskra przebiega w zasadzie bezobjawowo....

22 Lip 2011

Zapobieganie zapaleniu spojówek

Zapobieganie zapaleniu spojówek

Zapalenie spojówek jest schorzeniem, w którym cienka błona śluzowa oka obejmowana jest przez stan zapalny. Błona ta tworzy się w wewnętrznej powierzchni powieki i pokrywa część gałki ocznej. Charakterystycznym objawem...

28 Lip 2011

Choroby wirusowe powiek

Choroby wirusowe powiek

Wśród wirusowych chorób powiek można wymienić następujące schorzenia:·    Opryszczkę zwykłą powiek, ·    Ospicę krowiankową,·    Półpasiec oczny.    

14 Wrz 2011

Zostań naszym fanem